Skarby w piszczałkach zaklęte odkrywane na nowo

Z wielką radością i nieskrywaną satysfakcją dzielimy się publikacją cyklu pt. SKARBY W PISZCZAŁKACH ZAKLĘTE ODKRYWANE NA NOWO, na który składa się pięć filmów, prezentujących możliwości wyjątkowego instrumentu, jakim niewątpliwie są organy. Każdy odcinek nagrany został na innych organach, które, choć różną się zarówno stylistyką brzmieniową czy okresem powstania, to mają jedną cechę wspólną, a mianowicie są prawdziwymi perłami w zakresie kunsztu organmistrzowskiego, jak również cechują je wyjątkowe walory brzmieniowe czyniąc z nich tytułowe skarby, nie tylko w skali naszego kraju. S karby odkrywamy wsłuchując się w zróżnicowany stylistycznie repertuar, w wykonaniu znakomitych polskich organistów:

Wszystkie filmy zostały opatrzone komentarzem, z którego dowiemy się szeregu informacji na temat okoliczności powstania instrumentu czy historii danego miejsca. Lektor przybliży nam również wykonywany repertuar, dzięki czemu każdy widz i słuchacz, zostanie wprowadzony w zagadnienia związane z poszczególnymi utworami, niezależnie od stopnia wiedzy i przygotowania muzycznego. Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa, która w charakterze lektora „oprowadza” nas po zakamarkach magicznego świata organowego, pieczołowicie zadbała, aby każdy mógł poczuć wyjątkowość materii, z którą się tu spotykamy.

Wszystkie nagrania zostały zrealizowane przez Studio Ars Sonora, co gwarantuje najwyższą jakość zarówno audio, jak i wideo.

Zapraszamy gorąco do odkrywania z nami na nowo skarbów zaklętych w piszczałkach!

Materiały dostępne będą na kanale YouTube Ars Sonora, stronie internetowej Stowarzyszenia Pro Musica Organa, jak również rozpowszechniane będą za pomocą mediów społecznościowych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.