XXIII Jesienno-zimowe koncerty w Katowicach-Brynowie „Wojciech Kilar in memoriam”

Trwają 23. Jesienno-zimowe koncerty w kościołach Brynowa organizowane przez Stowarzyszenie PRO MUSICA ORGANA.
Tegoroczna edycja festiwalu nawiązuje do postaci wielkiego kompozytora – Wojciecha Kilara, który mieszkał i tworzył na terenie brynowskich parafii, w których odbywają się koncerty.
W sobotę 12 listopada 2022 godz. 19.00 recital organowy w kościele Najświętszych Imion Jezusa i Maryi przy ul. Nasypowej wykonał Tomasz Głuchowski z wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zabrzmiały dzieła przedbachowskie, wielkie preludium i fuga h-moll J.S. Bacha, a następnie nawiązujące do dawnego stylu dwa dzieła dwudziestowieczne. Organy Marcussena już od 23 lat niezawodnie dostarczają nam całą paletę muzycznych kolorów, w sam raz na jesienny sobotni wieczór.
W niedzielę 13 listopada 2022 godz. 17.00 w kościele Niepokalanej Jutrzenki Wolności przy ul. Gawronów 20 odbył się koncert kameralny w wykonaniu Kameralistów Katedry Siedleckiej: Izabeli Kiryluk (sopran), Joanny Szczepańskiej (flet) i Adama Szczepańskiego (organy). Usłyszeliśmy dzieła sakralne ilustrujące muzycznie rok liturgiczny oraz miniatury organowe z epoki baroku. Organy w kościele Jutrzenki Wolności zostały zainstalowane przed 3 laty i poszerzyły organowy krajobraz Brynowa.
W niedzielę 13 listopada 2022 o godz. 19 w kościele św. Rodziny przy ul. Zofii Kossak Szczuckiej z recitalem organowym wystąpiła Anna Firlus. Program nawiązujący do form wariacyjnych artystka wykonała na organach firmy Kamińskich wybudowanych w stylu baroku północnoniemieckiego. 

Na kolejne koncerty zapraszamy już niebawem:
W sobotę, 10 grudnia 2022 godz. 19 w kościele Najświętszych Imion Jezusa i Maryi przy ul. Nasypowej wystąpi pochodzący z Gdyni wykładowca łódzkiej Akademii Muzycznej – Karol Hilla.
W niedzielę 11 grudnia 2022 o godz. 19 w kościele św. Rodziny przy ul. Zofii Kossak Szczuckiej recital wykona Mariusz Kozieł – tegoroczny absolwent katowickiej Akademii Muzycznej. Podczas obu koncertów wokół będziemy mogli wsłuchać się w organowe opracowania melodii pieśni adwentowych.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.